Чищення дивана від пилу та плям

У зв’язку з вартістю послуг хімчистки далеко не кожна людина може собі дозволити професійне обслуговування. Звичайно, бувають випадки, коли це вимушений захід, але навіть найстійкіший бруд можна вивести самостійно, у прямому значенні цього слова “за копійки”! У цій статті ми розповімо вам про те, як почистити диван у домашніх умовах, зберігши цілісність сімейного бюджету.

Чистка дивана від пилу

Першим етапом стане порятунок від пилу. Краще не пропускати його навіть якщо вас турбують локальні забруднення. Процес видалення бруду – це комплексна процедура і якщо не звертати увагу на дрібні забруднення у вигляді пилу, досягти бажаного результату буде складніше. Залежно від типу матеріалу вибирається один із двох методів.

Чищення пилососом. Підходить для не ворсистих видів тканини, таких як жаккард або шеніл. Позбудьтеся вовни та пилу за допомогою побутової техніки, яка є в кожному будинку. Якщо у вас немає спеціальної насадки – щітки, процес буде менш ефективним. Приділіть особливу увагу всім стикам. Чищення парогенератором також відмінно підходить для боротьби з шерстю.

Вибивання. Для ворсистої тканини спосіб з пилососом не підходить, тут краще користуватися вибивалкою. Перед тим як приступити до дій застеліть меблі старим простирадлом. Змочіть простирадло в мильному розчині або воді, головне добре віджати його перед застосуванням. Використання крій простирадла не дасть вам забруднити повітря в кімнаті, адже весь пил осідатиме саме на ній.

Як вивести плями: огляд найпоширеніших типів плям дієвих засобів для їх виведення

Хімічний склад кожного забруднення унікальний, відповідно для видалення крові та соку потрібні різні розчини. Ми підготували для вас список найпоширеніших плям та дієві методи боротьби з ними.

  • Кава, чай. Вам знадобиться 1⁄2 ч.л. нашатирю + 2 ч.л. гліцерину. Ватним спонжем нанесіть склад і протріть локальне забруднення. Після застосування пінну губку і вологу ганчірку.
  • Кров. Свіжий слід змочіть холодною водою до повного зникнення, інакше знадобиться кубик льоду. Залишіть його на оббивці на 10 хвилин, потім нанесіть оцтовий розчин. Пропорція – 2 с.л. 9% оцту на 1 л води. Засіб наноситься на 10 хвилин. Після цього обробіть поверхню пінною губкою.
  • Вино. Щойно розлите вино промокніть паперовою серветкою і посипте сіллю. Після того, як сіль убере вино, струсіть її і протріть місце спонжем змоченим в етиловому спирті, а після пінною губкою. Залишки усуваються сухою серветкою.
  • Моча. Свіжий слід промокнути серветкою. Після цього повністю висушити меблі феном. Для кольорової оббивки знадобиться оцтовий розчин. Пропорція – 9% оцет у співвідношенні 1:5 з водою. Миттєве чищення дивана білого кольору не допускає використання оцту та марганцівки. Засіб виготовляється з лимонної кислоти в пропорції 1:10 з водою. Замочіть пляму на годину, потім вимийте її мильним розчином та висушіть.
  • Жир. Якщо свіжий слід присипте його сіллю і залиште на 5 хвилин. Далі використовуйте піну миючого засобу для посуду. Піну потрібно залишити на 15 хвилин. Після цього протріть оббивку вологою тканиною та паперовою серветкою.

Releated Post