Цегла на фасаді: облицювальна кераміка або клінкер

Причин облицьовувати фасад будинку цеглою може бути кілька. Для когось головний аргумент – солідний та респектабельний зовнішній вигляд цегляного фасаду, хтось цінує цеглу за надійність та здатність захистити від зовнішніх впливів більш тендітні та легкі несучі стіни, а комусь підходить оригінальний метод зовнішньої теплоізоляції будівель з використанням утеплювача та лицьового цеглини.

Мало того, облицювальну цеглу використовують не тільки на зовнішніх стінах приватних будинків. Клінкером можна, наприклад, викласти камін або замостити доріжку, а лицьовою цеглою – обробити капітальну альтанку або іншу садову споруду.

Але якому виду облицювальної цегли віддати перевагу і як вибрати відповідний матеріал?

Лицева керамічна цегла

Облицювальну цеглу, включаючи і клінкер, і звичайну лицьову кераміку роблять із глини. Відрізняється лише технологія виробництва. У випадку з лицьовою керамікою глина випалюється при температурі близько 1000 °C. До отриманих керамічним виробам висуваються вищі вимоги, ніж до звичайної рядової цегли. Лицьова цегла повинна мати майже ідеальну геометрію і привабливу зовнішню поверхню без сколів і пошкоджень.

Технічні характеристики керамічної облицювальної цегли перевищують аналогічні показники рядової цегли, але поступаються клінкеру. Відповідно це відбивається вартості виробів. Досить дорога лицьова керамічна цегла все ж дешевша за ексклюзивний клінкер.

Марка морозостійкості облицювальної керамічної цегли зазвичай не нижче F25 і вона витримує від 25 циклів заморожування та відтавання без порушення цілісності структури. Водопоглинання лицьової кераміки теж нижче, ніж у рядових виробів, але вище, ніж у клінкеру. Показник водопоглинання 6 до 12 % не дозволяє використовувати керамічний лицьовий для мощення доріжок і майданчиків і вимагає обробки фасадів спеціальними просочення проти появи висолів.

При виборі облицювальної цегли можна віддати перевагу повним і пустотілим виробам. Причому порожнечі в лицьовій цеглині ​​роблять не заради зниження теплопровідності матеріалу, а для зменшення навантаження на фундамент.

Головний критерій вибору лицьової цегли – декоративні якості. І тут ринок пропонує неабияку різноманітність варіантів. Лицьові грані керамічних виробів можуть бути гладкими або фактурними, мати глазуроване покриття на основі порошку скла або ангобовану поверхню з глини того чи іншого кольору. Колір лицевої цегли здебільшого класичний теракотовий, зустрічаються вироби жовтої, коричневої, вишневої та інших відтінків.

Лицева керамічна цегла (як і клінкер) випускають у різних розмірах. Серед найбільш поширених: стандарт – 250×120×65 мм, «американка» – 250×60×65 мм та євроцегла – 250×85×65 мм. Крім повнорозмірних виробів лицьова цегла може бути представлена ​​додатковими фігурними елементами та фасонними деталями.

Releated Post