Чи потрібно заощаджувати на каркасному будівництві?

Площа побудованого за 3-4 місяці каркасного будинку приблизно в 2 рази більше площі квартири аналогічної вартості. При цьому на ринку є, як пропозиції елітних каркасних проектів з індивідуальним плануванням, так і варіанти типових будівель, що швидко зводяться за непрямою ціною.

Чим визначається вартість каркасного будинку

Невисока вартість каркасних будинків зумовлена ​​кількома факторами. Насамперед, економія забезпечується невеликою вагою та маленькою товщиною каркасних стін. Стіна на основі каркасу з дерева з утеплювачем важить у 15 разів менше цегляної, у 6 разів менше газобетонної та у 4 рази менше дерев’яної. Це дає можливість суттєво знизити витрати на облаштування фундаменту, вартість якого визначає левову частку ціни на будь-який приватний будинок.

До того ж, замовити каркасний будинок можна у кількох варіантах комплектації. Найбільш дешевий базовий варіант передбачає будівництво коробки будинку не тільки без обробки, але і без вікон, дверей і покрівельного покриття. Цей варіант дешевше оптимального (під чорнове оздоблення) та стандартного (під фінішне оздоблення) домокомплектів. Але економія в цьому випадку, скоріше, умовна, оскільки фінансові (і тимчасові) витрати на облаштування будинку майбутньому домовласнику все одно доведеться нести, але вже самостійно, а не за допомогою забудовника.

Ще один варіант економії на каркасних будинках стосується вибору технології будівництва. І тут у більшості випадків у замовників немає сумнівів у перевагах дешевих канадських каркасних будинків у порівнянні з будинками з СІП-панелей. Хоча будинок із СІП можна звести на кілька тижнів швидше, ніж каркасно-рамкова будівля, він буде дорожчим за рахунок додаткових витрат на заводське виготовлення тришарових стінових конструкцій. Та й екологічні якості СІП-панелей, до складу яких входить пінополістирол, поступаються базальтовому утеплювачу.

При цьому будівництво каркасно-рамкового будинку в оптимальній або стандартній комплектації дає можливість економії. Розглянемо варіанти, в яких випадках від неї варто відмовитися, а коли бюджетніший підхід має сенс.

На чому не можна економити

На жаль, найбільш простий шлях зниження ціни каркасного будинку за рахунок використання менш якісних матеріалів може бути помилковим. Звичайно, в деяких конструктивних частинах будівлі менш дорогі матеріали вважаються загальним стандартом, і їхнє використання цілком виправдане. Наприклад, каркас все ж таки частіше збирають на основі менш дорогого клеєного бруса, а не з дорогої масивної деревини. А для обшивки стін використовують класичні ОСП-плити, а не дорогі ЦСП-панелі.

Але заміна енергоефективних вікон звичайними склопакетами може бути не настільки раціональна. А застосування в будівництві недорогої, але погано висушеної деревини, використання утеплювача недостатньої товщини, встановлення недорогих та неякісних будівельних мембран може бути критично небезпечним. Обслуговування та експлуатація подібного бюджетного будинку обов’язково обійдеться в копієчку, та й сама будівля набагато швидше стане непридатною через те, що стіни почнуть змінювати геометрію і намокати.

В екологічності, якості та надійності основних будівельних матеріалів каркасного будинку (плити ОСП, деревина каркасу, базальтова вата та будівельні плівки) потрібно бути повністю впевненим і в жодному разі не допускати економії за цими статтями.

Releated Post