SULI COMPANY | Научно-технический сайт Сулико Асабашвили » Гуманитарий » Право » Перелік документів, що необхідні під час оформлення купівлі-продажу житла
Информация к новости
  • Просмотров: 1538
  • Автор: sulicompany
  • Дата: 16-02-2013, 01:46
 (голосов: 0)
16-02-2013, 01:46

Перелік документів, що необхідні під час оформлення купівлі-продажу житла

Категория: Гуманитарий » ПравоЩоб укласти угоду про купівлю або продаж приватного будинку, необхідно знати, які документи мають бути на руках, перш ніж звертатися до нотаріуса за переоформленням.

Продаж і купівля нерухомості вимагає низки документів з міського чи селищного виконкому, БТІ та інших інстанцій.

Список необхідних документів:

  1. Правоустановчий документ, на підставі якого житловий будинок належить власнику.
  2. Довідка про оцінку майна з БТІ. Термін дії цього документа не перевищує 3 місяців від дати його отримання. Після подання документів і приїзду на ділянку експерта з оцінки документи готуються протягом двох тижнів.
  3. Довідка про кількість прописаних у будинку людей. При цьому для покупця нерухомості кращою ситуацією є повна виписка всіх мешканців з об'єкта нерухомості.
  4. Якщо житловий будинок відчужений із земельною ділянкою, то необхідні документи про приватизацію землі. У виконкомі слід отримати довідку про правовий статус землі. Під час продажу земельної ділянки з будинком необхідна довідка про експертну оцінку, яку видають в «Регіональному агентстві оцінки», із зазначенням у ній вартості, за якою буде сплачено податок. Нотаріусу сплачують 2% від орієнтовної ціни на землю і 1% утримується Пенсійним Фондом України.
  5. Якщо купівлю об'єкта нерухомості здійснює один з подружжя, то інший має бути присутнім під час підписання угоди. Якщо він відчужується від купівлі будинку, то має бути зареєстрована письмова угода на відчуження. Крім паспортів чоловіка та дружини повинні бути ідентифікаційні коди та свідоцтво про шлюб.
  6. Якщо житловий будинок або хоча б його частина належить неповнолітній дитині, то крім присутності під час укладення угоди його батьків (опікунів), має бути дозвіл ради опіки виконкому. Якщо батьки дитини померли, то необхідні свідоцтва про їхню смерть.
  7. За укладення договору купівлі-продажу приватної нерухомості обидві сторони повинні мати паспорти та ідентифікаційні коди. Якщо покупець або продавець є іноземним громадянином, то він повинен мати імміграційну картку про перетин кордону України.

Купуючи будинок, не забудьте перевірити заборгованість зі сплати комунальних послуг. Суму боргу за воду, світло чи газ можна утримати із загальної суми контракту.

 

Під час попереднього узгодження всіх умов купівлі нерухомості з продавцем дізнайтеся, чи не є цей будинок заставою. Якщо за перевірки виявиться, що житло перебуває у заставі, то угоду скасують.

 

Після оформлення всіх документів нотаріально оформляються два договори: один — на купівлю землі, другий — на купівлю житла.